Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TOP 5 kosmetyków z kwasem hialuronowym

2024-01-03
TOP 5 kosmetyków z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy podbija serca osób, które szukają idealnego środka wspierającego regenerację skóry, cery i włosów. Wykazuje on imponujące właściwości nawilżające i pomagające w obudowie tkanek. Warto więc poznać najlepsze kosmetyki z kwasem hialuronowym, które zapewnią Ci efektywność w procesie pielęgnacji. Skorzystaj z naszych porad i poznaj TOP 5 kategorii, w których kwas hialuronowy zyskał miano niezwykle ważnego składnika.

Spis treści:

 • Kwas hialuronowy – co to jest?
 • Rodzaje kwasu hialuronowego
 • Właściwości kwasu hialuronowego
 • TOP 5 kosmetyków z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy to związek z grupy glikozoamin (polisacharydów). Jego cząsteczki zbudowane są z cząsteczki kwasu D-glukuronowego i cząsteczki N-acetyloglukozaminy. Połączone są one ze sobą za pomocą wiązań glikozydowych.

Kwas hialuronowy to naturalny biopolimer, charakteryzujący się szerokim występowaniem zarówno u ludzi, jak i zwierząt czy nawet bakterii. W organizmie występuje w postaci hialuronianu sodu. Jest to sól sodowa kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy pozyskiwany jest głównie z tkanek zwierzęcych. Oznacza to, że jest to kwas hialuronowy pochodzenia ksenogenicznego. Ekstraktowany jest on m.in. z:

 • gałek ocznych kręgowców,
 • grzebieni kogutów,
 • skóry rekina.

Może być on produkowany również z niektórych szczepów bakterii. Nie są to jednak chorobotwórcze. Użytkownicy nie muszą więc obawiać się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Paese Serum Triple Hyaluronic Acid 1.5% serum nawilżające z potrójnym kwasem hialuronowym 30ml SupremeLab Hyalu Minerals lekki hydro-krem z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym 50ml Ha Essence Aquatic Shampoo szampon rewitalizujący z kwasem hialuronowym i algami 300ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Rodzaje kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy dzielony jest standardowo na 3 grupy (ze względu na długości łańcucha i masę cząsteczkową). Wielkość cząsteczek ma bezpośrednie znaczenie dla właściwości kwasy hialuronowego i jego funkcje.

3 główne rodzaje kwasu hialuronowego to:

 • Kwas hialuronowy małocząsteczkowy (LMW-HA) – jego masa cząsteczkowa waha się między 5 a 20 kDa (kilodaltonów). Główną cechą małocząsteczkowego kwasu hialuronowego jest zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry, co zapewnia właściwości silnie nawilżające.
 • Kwas hialuronowy średniocząsteczkowy (MMW-HA) – jego masa cząsteczkowa waha się między 100 a 300 kDa. Silnie nawilża on zewnętrzną warstwę naskórka.
 • Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (HMW-HA) – jego masa cząsteczkowa waha się między 1000 a 1400 kDa. Wykazuje on zdolność do utrzymywania się na skórze, tworząc tzw. film, który zabezpieczający skórę przed odparowaniem wody.

Właściwości kwasu hialuronowego

Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest utrzymanie integralności substancji międzykomórkowej, nadanie jej sprężystości i elastyczności. Wiąże on wodę w warstwach skóry i pełni funkcję buforu osmotycznego. Dodatkowo bierze udział w utrzymaniu homeostazy i w migracji, proliferacji oraz w różnicowaniu komórek. Kwa hialuronowy przyspiesza też tworzenie fibryny i wzmacnia włóknik. Oprócz tego:

 • Wpływa na wilgotność, sprężystość, strukturę, objętość, ściśliwość skóry i naskórka;
 • Zapewnia transport składników odżywczych i jonów w skórze;
 • Współtworzy strukturę ciałka szklistego oka oraz wchodzi w skład filmu łzowego utrzymującego prawidłowe nawilżenie powierzchni oka;
 • Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie strun głosowych;
 • Ma ważny udział w każdym z etapów gojenia się ran;
 • Ma działanie bakteriostatyczne;

Warto pamiętać o tym, że hialuronian o dużej masie cząsteczkowej ma właściwości przeciwzapalne, immunosupresyjne i antyoksydacyjne. Z kolei hialuronian o małej masie cząsteczkowej działa prozapalnie, pobudza kolejne etapy odpowiedzi immunologicznej.

TOP 5 kosmetyków z kwasem hialuronowym

Jakie kosmetyki z kwasem hialuronowym powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce? Poniżej przedstawiamy TOP 5 produktów i preparatów, które cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientek i klientów.

Serum z kwasem hialuronowym – hydratacja na najwyższym poziomie

Serum z kwasem zapewnia doskonałe nawilżenie skóry suchej i odwodnionej. Pomaga odbudować uszkodzoną warstwę hydrolipidową, wygładzając zwiotczałą skórę. Wykazuje ono również działanie przeciwzmarszczkowe. Działanie serum z kwasem hialuronowym widoczne jest po pierwszym zastosowaniu. Skóra staje się dogłębnie nawilżona i świetlista.

Regularne stosowanie serum z kwasem hialuronowym może pomóc także w walce z pierwszymi oznakami starzenia, wspomagając tworzenie włókien kolagenowych. Właściwości antyoksydacyjne kwasu hialuronowego wspierają także zabezpieczenie skóry przed czynnikami atmosferycznymi.

Paese Serum Triple Hyaluronic Acid 1.5% serum nawilżające z potrójnym kwasem hialuronowym 30ml Face Serum With Hyaluronic Acid serum do twarzy z kwasem hialuronowym 30ml Skinglow Hyaluronic Acid Facial Serum serum nawilżające z kwasem hialuronowym 30ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Serum z kwasem hialuronowym – jak używać?

Nawilżające serum z kwasem należy nakładać na wilgotną skórę – bezpośrednio po myciu, zwilżoną tonikiem lub hydrolatem. Jest to szczególne ważne w przypadku osób z cerą suchą i wrażliwą. Po nałożeniu na twarz serum z kwasem hialuronowym należy od razu nałożyć na nią krem nawilżający, regenerujący lub olejek o podobnych właściwościach. Dopełni to pielęgnację i zapewni nawilżenie w skórze.

Krem z kwasem hialuronowym – Twoja tarcza ochronna na co dzień

Kwas hialuronowy to w ostatnich latach popularny składnik dobrych kremów nawilżających. Ich działanie w dużej mierze uzależnione jest od rodzaju wykorzystanego kwasu hialuronowego, lecz głównym celem takich preparatów jest prosta pielęgnacja i regeneracja skóry oraz cery poprzez dogłębne nawilżenie.

Kremy z kwasem hialuronowym mogą przyjmować różną formę. Ich skład i konsystencja, a co za tym idzie również sposób użytkowania, uzależnione są od pełnego składu produktu. Krem z kwasem hialuronowym może być wyprodukowany z uwzględnieniem wielu dodatkowych substancji wspierających, co pozwoli lepiej dobrać preparat pod konkretne potrzeby użytkownika.

Na liście popularnych składników będących uzupełnieniem kwasu hialuronowego w kremach znaleźć można m.in.:

 • witaminę C,
 • kompleks polisacharydowy
 • kolagen
 • ceramidy,
 • oleje (np. sezamowy, arganowy czy jojoba).
Hyaluronic Acid Moisture Cream+ nawilżający krem do twarzy z kwasem hialuronowym 50ml SupremeLab Hyalu Minerals lekki hydro-krem z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym 50ml Anti-Wrinkle Face Cream krem przeciwzmarszczkowy do twarzy z kwasem hialuronowym SPF15 100ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Maska z kwasem hialuronowym – S.O.S dla potrzebującej skóry

Sen to czas regeneracji organizmu. Należy więc wykorzystać go w sposób maksymalny, stosując m.in. takie produkty jak maska z kwasem hialuronowym, która będzie wspierać w tym czasie również odbudowę Twojej skóry. Maska z kwasem hialuronowym zapewnia błyskawiczne odczucie ukojenia i nasycenia składnikami odżywczymi.

Badania laboratoryjne wykazują, że po 28 dniach stosowania nastąpiło wygładzenie skóry u 92% badanych. Z kolei redukcja objawów przesuszenia skóry (w tym łuszczenia) i nawilżenie skóry wystąpiło u 100% badanych.

Hyaluron Moisture Pack ultranawilżająca maska z kwasem hialuronowym na tkaninie 20ml Algae Mask maska algowa z kwasem hialuronowym 500ml Illuminating & Hydrating Tissue Face Mask rozświetlająco-nawilżająca maska w płachcie z witaminą C i kwasem hialuronowym 20ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Szampon z kwasem hialuronowym – kiedy i dlaczego korzystać?

Nawilżający szampon z kwasem hialuronowym pomaga zadbać zarówno o włosy, jak i skórę głowy – usuwając m.in. nagromadzone zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Do tego zapewni on o ich nawilżenie – głównie za sprawą dzięki dużej zawartości naturalnych humektantów (kwasu hialuronowego i panthenolu). Szampon z kwasem hialuronowym działa ochronnie, zabezpieczając włosy i skórę głowy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i zanieczyszczeń. Doskonale nadaje się więc do codziennej pielęgnacji włosów, pomagając im odzyskać równowagę.

Szampon z kwasem hialuronowym nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Warto jednak pamiętać, że może być on uzupełniony o dodatkowe składniki wspierające – takie jak:

 • olejek arganowy,
 • aktywny kolagen,
 • panthenol (witamina B5),
 • olejek jojoba,
 • masło Shea.
Rosa Balancing Dermo Shampoo równoważący szampon z ekstraktem z róży i kwasem hialuronowym 265ml Hair Pro-Tox Shampoo szampon do włosów z keratyną kolagenem i kwasem hialuronowym 1000ml Ha Essence Aquatic Shampoo szampon rewitalizujący z kwasem hialuronowym i algami 300ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Ampułki z kwasem hialuronowym – wykorzystaj maksymalny potencjał kwasu hialuronowego

Ampułki z kwasem hialuronowym to najsilniejszy dostępny produkt na rynku kosmetycznym, do samodzielnego wykorzystania w warunkach domowych. Umożliwiają one walkę z różnymi problemami skórnymi, wspierając nie tylko nawilżenie i regenerację, ale również odbudowę włosów czy uszkodzonych naczynek. Ampułki z kwasem hialuronowym należy stosować zgodnie z instrukcjami producenta, gdyż wyłącznie wtedy zapewnią one najlepsze rezultaty. Może to wymagać dodatkowej inwestycji w specjalne urządzenia do mezoterapii igłowej lub tzw. nakłuwacze skóry w formie rolerów.

Ampułki nawilżające do stóp z kwasem hialuronowym 7x2ml Instant Flash Lifting Face Ampoule liftingująco-ujędrniająca ampułka do twarzy z białkiem sojowym i kwasem hialuronowym 1.5ml Instant Flash Illuminating Face Ampoule rozświetlająca ampułka do twarzy z kolagenem i kwasem hialuronowym 1.5ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Znasz już kosmetyki z kwasem hialuronowym. Więcej informacji na ich temat możesz poznać w opisach produktów. Skorzystaj z wiedzy udostępnianej przez zespół Lilybell.pl i w razie potrzeby skontaktuj się z nami w celu wsparcia zakupowego. Pomożemy Ci zrealizować zamówienie na każdym jego etapie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 70 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-12
Szybka wysyłka i dobry kontakt. Zamówienie pięknie zapakowane, polecam!
2024-01-26
Super
pixel