Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Peeling skóry głowy – co daje i jak stosować?

2024-02-02
Peeling skóry głowy – co daje i jak stosować?

Kondycja skóry głowy ma ogromny wpływ na stan Twoich włosów. Jeśli zauważasz pojawiający się łupież, nadmierne przetłuszczanie lub świąd, warto zastosować peeling skóry głowy – zwłaszcza jeśli zabieg zostanie poprzedzony spotkaniem u trychologa potwierdzającego konieczność stosowania tego typu preparatów.

Pamiętaj, że chcąc wykorzystać potencjał peelingu skóry głowy, nie musisz od razu korzystać z profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Możesz wykonać zabieg samodzielnie, w domu. Sprawdź propozycje peelingów skóry głowy w Lilybell.pl i zobacz, jak wybrać odpowiedni.

Spis treści:

  • Peeling trychologiczny — Zalety stosowania
  • Peeling do skóry głowy — Który i dlaczego wybrać?
  • Jak używać peelingu do skóry głowy?
  • Kiedy stosować peeling do skóry głowy?
  • FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Peeling trychologiczny — Zalety stosowania

Peeling trychologiczny to zabieg oczyszczający dla skóry głowy. W zależności od jej rodzaju może być on stosowany w celu usunięcia nadmiaru sebum, zanieczyszczeń oraz złuszczenie martwego naskórka. Regularne korzystanie z peelingów skóry głowy pozwala na:

  • Redukcję nadmiernej produkcji sebum,
  • Poprawę ukrwienia skóry głowy,
  • Zmniejszenie problemów skórnych (takich jak łupież, egzema czy trądzik),
  • Poprawa ogólnej kondycji włosów,
  • Wsparcie procesu regeneracji skóry głowy i włosów.
Hair&Scalp Peeling oczyszczający peeling do skóry głowy 300ml My Life My Hair trychologiczny peeling do skóry głowy 125ml Murky regulujący peeling do skóry głowy 150ml
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Peeling do skóry głowy — Który i dlaczego wybrać?

Chcąc wskazać odpowiednią formułę stosowania peelingu skóry głowy, należy w pierwszej kolejności określić rodzaj wykorzystywanego kosmetyku. Peeling trychologiczny dostępny jest w formie peelingu:

  • mechanicznego (oparty na działaniu ścierania naskórka poprzez obecność ziarnistych drobinek będących tzw. ścierniwem),
  • enzymatycznego,
  • peelingu chemicznego (w którego składzie obecne są m.in. kwasy złuszczające).

Wybór preparatu uzależnia typ skóry głowy, na której będzie wykonywany zabieg. Przykładowo: peeling mechaniczny (czyli tzw. ziarnisty) to popularny wybór dla osób ze skórą normalną lub charakteryzującą się nadmierną produkcją sebum, czyli z tendencją do przetłuszcza się w krótkim czasie. Z kolei peelingi enzymatyczne i chemiczne rekomendowane są w przypadku skóry suchej, wrażliwej lub podrażnionej – szczególnie gdy występują już takie objawy jak wypadanie włosów.

Warto wspomnieć o tym, że peeling enzymatyczny do skóry głowy stanowi najczęstszy wybór wśród osób, które samodzielnie chcą wykonać zabieg w domowych warunkach. Preparaty mechaniczne wymagają wykonania masażu skóry głowy i mogą być problematyczne podczas zmywania, zaś peelingi chemiczne powinny być wykonane pod okiem doświadczonych specjalistów – głównie ze względu na swoją moc złuszczania naskórka.

PEHology szampon-peeling oczyszczający do włosów i skóry głowy 300ml Hair Evolution Re-Grow Natural Pre-Shampoo Scalp Peeling naturalny wegański peeling do skóry głowy 115ml HAIRY TALE_Squeaky Clean peeling kwasowy do skóry głowy 150ml
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Jak używać peelingu do skóry głowy?

Jedną z najistotniejszych wskazówek dotyczących stosowania peelingu jest to, by wykonywać go przed myciem włosów. Peelingi enzymatyczne i chemiczne trzeba nakładać na suchą skórę głowy, wykonując delikatny masaż. Następnie pozostaw preparat na 10 – 20 minut – w zależności od zaleceń producenta w instrukcji na opakowaniu lub ulotce.

W przypadku peelingów mechanicznych (ziarnistych) nie musisz czekać. Wystarczy zwilżyć opuszki palców i wykonać delikatny masaż – do momentu, w którym poczujesz, że drobinki peelingu zaczynają się rozpuszczać. Spłucz dokładnie resztki preparatu letnią (unikaj używania gorącej) wodą i umyj włosy szamponem.

Szukasz wygodnych alternatyw? W ofercie Lilybell.pl dostępne są również peelingi w formie szamponu, które spotykane są m.in. pod nazwą szampon peelingujący. W ich składzie znaleźć można m.in. ziarnistości złuszczające nadmiar zrogowaciałego naskórka podczas procesu mycia lub delikatne kwasy, które należy obficie spłukać po krótkiej chwili. Jest to najprostsza forma peelingu skóry głowy, dlatego cieszy się ona szczególnie dużą popularnością – szczególnie w przypadku mężczyzn szukających dobrych i prostych w użyciu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Peeling skóry głowy to nie wszystko. Pamiętaj o stosowaniu odżywek lub masek do Twojego typu włosów. Dzięki temu jeszcze lepiej odżywisz skórę głowy, włosy i ich cebulki, co już po pierwszym użyciu zapewni Ci zauważalne rezultaty.

Kiedy stosować peeling do skóry głowy?

Peeling enzymatyczny lub mechaniczny należy wykonywać z maksymalną częstotliwością jednego razu w ciągu tygodnia. Zbyt częste korzystanie z preparatów usuwających nadmiar martwego naskórka może doprowadzić do podrażnień, które w efekcie nasilą problem. Z kolei zbyt niska częstotliwość nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Systematyczne wykorzystywanie produktów peelingujących pobudza krążenie krwi w skórze. Dzięki temu szybciej i lepiej dotlenisz oraz odżywisz cebulki, wzmacniając i pobudzając do rozwoju włosy.

PEHology peeling kwasowy do skóry głowy 150ml Odświeżający peeling do skóry głowy Olej z Pestek Winogron & Olejek Lawendowy 150ml Trichological Care trychologiczny peeling do skóry głowy 80ml
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy warto stosować peeling do skóry głowy?

Tak. Peeling do skóry głowy to świetny produkt i zabieg, który pomoże Ci pozbyć się martwego naskórka, wspierając tym samym odbudowę i procesy regeneracji. Wybierając wysokiej jakości produkty, które w składzie zawierają szereg witamin, minerałów i substancji nawilżających, zadbasz także o odżywienie skóry głowy – co może wspierać walkę z łupieżem lub pobudzać cebulki włosów do efektywniejszej pracy.

Jak samemu zrobić peeling do skóry głowy?

Decydując się na samodzielny zabieg w domowych warunkach, warto świadomie wybrać peeling skóry głowy. Peelingi enzymatyczne są w takich sytuacjach najlepszym dostępnym wyborem, gdyż stosowanie ich jest proste i bezpieczne. W przypadku peelingów mechanicznych problemem może być trudność w zmyciu drobin lub masaż głowy bez pomocy drugiej osoby. Z kolei peelingi chemiczne wykazują niezwykle silne działanie, co wymaga nadzoru doświadczonego specjalisty.

Co ile powinno się robić peeling na skórę głowy?

Częstotliwość stosowania peelingu powinna być uzależniona od jego rodzaju. Jeśli korzystasz z delikatnych szamponów zawierających drobiny peelingujące, możesz stosować go co drugi lub co trzeci dzień. Gdy decydujesz się na peeling mechaniczny lub enzymatyczny, zabieg powinien być wykonywany nie częściej niż raz w tygodniu. W przypadku profesjonalnych peelingów chemicznych istotne są zalecenia trychologa.

Zastanawiasz się nad tym, który peeling do skóry głowy idealnie poradzi sobie z Twoimi oczekiwaniami w domowych warunkach? Skorzystaj z pomocy specjalistów Lilybell.pl i dołącz do grona zadowolonych klientów już teraz. Wystarczy skontaktować się z nami pod numerem +48 453 400 738 lub pisząc na adres e-mail: kontakt@lilybell.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 72 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko dobrze, pierścionek śliczny, ale przez braki magazynowe nie przyjechało wszystko. Poinformowali.
2024-01-31
Super, polecam!
pixel